Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir? Porselen Makyaj Seti Örnekleri

1920

Porselen makyaj, düğün ve nişan gibi özel günlerin yanı sıra fotoğraf çekimleri, televizyon programları için de tercih edilmektedir. Oldukça yoğun bir makyaj türü olan porselen makyaj malzemeleri, sivilce ve lekeleri tamamen kapatma ve pürüzsüz bir cilt oluşturma özelliğiyle kadınların gönlünü fethediyor.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Bu yazımızda sizler için porselen makyaj hakkında merak ettiğiniz her şeyi kaleme aldık. Porselen makyaj nedir, nasıl yapılır ve porselen makyaj malzemeleri nelerdir? Yanıtları için yazımızı okumanız yeterli…

Mutlaka incele:  Röfleli Saç Modelleri ve Yapılışları

1Porselen makyaj nedir?

Porselen makyaj, yüksek kapatıcı özellikli fondöten ve kapatıcılarla hazırlanan cildi porselen makyaj malzemeleri ile pürüzsüz bir görünüme kavuşturan makyaj türüdür. Cilt, adeta porselen gibi bir görünüme kavuşur. Bu sebeple, ismi de “porselen makyaj”dır.

2Soğuk ve mat bir görünüm sağlıyor

Porselen makyaj malzemeleriyle yapılan bu makyaj soğuk ve mat bir görünüm sağlıyor. Bu kusursuz cilt görünümü fotoğraf ve video çekimleri için çokça tercih ediliyor. Şarkıcılar, oyuncular, sunucular ve kamera önüne geçen pek çok kişi bu makyaj tekniğini kullanıyor.

Mutlaka incele:  Plastik Makyaj Malzemeleri Listesi

3Günlük yaşam için tercih edilmiyor

Porselen makyaj, günlük yaşam için biraz abartılı kaçabilir. Ciltteki ağır ve katmanlı etkisi, cildin hava almasını engellediği için özel günler dışında tercih edilmemesi önerilir.

4Porselen makyaj malzemeleri nelerdir?

Porselen makyaj malzemeleri arasında en çok kullanılan ürün, kapatıcı etkisi yüksek olan fondöten ve kapatıcılardır. Bu konuda çoğunlukla tiyatrocuların da kullandığı Kryolan’ın ürünlerini kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Yüz İçin Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

5Porselen makyaj malzemeleri seti

Porselen makyaj malzemeleri, set olarak da satışa sunulmaktadır. Ünlü kozmetik markalarının ürün seçenekleri arasında set olarak satılan bu ürünlerden alabilirsiniz. Porselen makyaj malzemeleri arasında olmazsa olmazlar; fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı ve bronzlaştırıcı (kontür için) dır. Bunların yanı sıra normal makyaj malzemeleri de kullanılmaktadır.

Dumanlı, Buğulu Göz Makyajı…

Siz de derin ve göz alıcı bakışlara sahip olmak ister misiniz? O halde, bazı makyaj tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Buğulu gözlere sahip olmak için ufak makyaj tüyolarımızdan fikir alabilirsiniz. Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır? En Güzel Buğulu Göz Makyajı Örnekleri linkine tıklamanız yeterli… Daha fazla porselen makyaj örneği için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz. porselen-makyaj-setleri-2 porselen-makyaj-setleri-3 porselen-makyaj-setleri-4

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!